Wał rurowy
Jest to najbardziej uniwersalny wał do uprawy gleby lekkiej i niezakamienionej w warunkach suchych. Dzięki swej masywnej budowie gwaratuje stabilne prowadzenie maszyny na wskazanej głębokości oraz pozostawia glębę luźną stwarzając dobre warunki do siewu.
Wał płaskownikowy
Konstrukcja tego wału zblżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o gładkiej krawędzi doskonale nadają się do kruszenia oraz wyrównywania wirzchniej warstwy gleby.
Wał strunowy zębaty
Konstrukcja tego wału zbliżona jest do wału rurowego. Poprzecznie zestawione płaskowniki o ząbkowanej krawędzi doskonale nadają sie do kruszenia oraz wyrównywania wirzchniej warstwy gleby. Wał "zębaty" charakteryzuje się wysoką skutecznością rozdrabniania gleby.
Wał daszkowy/ V-Ring
Wał wykonany jest ze stalowych pierścieni. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami słuzącymi do czyszczenia przestrzeni międzypierścienowych wału przeciw zapychaniu się ziemią. Wał ten znajduje zastosowanie głównie na glebach brylistych oraz o tendencji do szybkiego wysychania. Dzieki zostosowaniu wału daszkowego bryły ulegają rozdrobnieniu, a preścieniowa budowa pasowo zagęszcza glebę wydatnie wpływając na lepsze podsiąkanie gleby.
Wał ceownikowy/ C-Ring
Posiada właściwości bardzo zbliżone do wałów daszkowego i teownikowego. Pierścień roboczy w tym wale zbudowany jest z profili w kształcie litery "C". Jego zaletą jest wypełnianie się glebą przestrzeni w profilu pierścienia co chroni go przed szybkim zużyciem. Zastosować można belkę ze skrobakami zapobiegającymi zapychaniu sie wału glebą. Możliwy wał w tandemie.
Wał teownikowy / T-Ring
Budowa tego wału zblizona jest do budowy wału daszkowego. Różnica dzieląca te dwa wały to pierścienie w kształcie odwróconej litery "T". Profil tych pierścieni jest bardziej agresywny i z wiekszą siłą rozdrabnia bryły. Wyposażony może być w belkę ze skrobakami służącymi do czyszczenia przestrzeni miedzyprierścieniowych wału przed zapychaniu się ziemią. Dobrze sprawdza się na glebach gliniastych zagęszczając ziemię pasami.
Wał tandem kolczasty
Podwójny wał kolczasty intensywnie rozdrabnia glebę oraz miesza resztki pożniwne jednocześnie pozostawiając za sobą mniej wygniecioną, otwartą powierzchnię gleby. Wały mają dodatkowo możliwość regulacji względem siebie.
Wał Crosskill
Wał zbudowany jest z niezależnie pracujących pierścieni żeliwnych. Dzieki taktiej konstrukcji nie blokuje się. Jego kszatałt oraz duża masa najlepiej sprawdza sie przy rozbijaniu zbrylonej gleby. Pozostawia pas ziemi o luźnej sktrukturze dzięki temu nie powstaje na glebie tak zwana skorupa. Nie jest zalecany do gleb wilgotnych. Można doinstalować belkę ze skrobakami zapobiegajacymi zapychaniu się wału zmienią. Wał mozliwy w tandemie.